Інформація щодо психосоціальної підтримки
ГО "ЦЕНТР КРИЗОВОЇ ПІДТРИМКИ "СПІЛЬНО"
Яку психосоціальну підтримку ми надаємо?
Надання неспеціалізованих та спеціалізованих послуг громадянському населенню у сфері психічного здоров’я. Відповідно до Піраміди інтервенцій з психічного здоров’я та психосоціальної допомоги в умовах надзвичайної ситуації, це:
Інтервенції третього рівня — це підтримка осіб, яким потрібні більш цільові, індивідуальні, сімейні і групові інтервенції, які надають наші фахівці з достатнім і високим рівнем знань. Також це індивідуальна кризова підтримка, вибудовування копінгових планів та планів безпеки, спрямованих на покращення адаптації в умовах війни.
Інтервенції четвертого рівня – надання спеціалізованих послуг бенефіціарам, які зазнати значних труднощів у щоденному базовому функціонуванні. Це надання короткострокової психотерапевтичної допомоги та психіатричної медикаментозної підтримки людям з коморбідними психічними розладами, зокрема з депресією, тривожним розладом, ПТСР, панічними атаками, фобічними розладами тощо. Також допомога людям у стані гострого та токсичного стресу внаслідок війни
Де ми працюємо?
м.Київ
Дніпропетровська область;
Донецька область;
Запорізька область;
Полтавська область;
Харківська область.
Онлайн, в Україні і поза її межами.
Установи, які залучаємо до співпраці:
Виконавчі комітети теририторіальних громад,
Центри надання соціальних послуг населенню,
Обласні, районні та міські центри соціальних служб,
Департаменти та відділи освіти,
Міські та селищні бібліотеки,
Центри, хаби, притулки та прихистки проживання тимчасово переміщених осіб,
Шелтори для жертв, постраждалих внаслідок домашнього насилля та жорстокого поводження.
Наша цільова аудиторія:
Тимчасово переміщені особи (дорослі, діти, літні люди, люди з особливими потребами та інвалідністю);
Люди, які пережили втрати, але не мають статусу ВПО;
Люди, які постійно потерпають від обстрілів і бомбардування військовими рф;
Населення прифронтових районів Донеччини, яке не в змозі евакуюватись у більш безпечні райони.
Люди допоміжних професій (психологи, співробітники соціальних центрів, працівники медичних закладів, волонтери і т.д.), які надають психологічну допомогу, направлену на збереження та відновлення психічного здоровʼя українців, постраждалих від війни.
Психосоціальні та психотерапевтичні інтервенції, які ми надаємо:
Індивідуальна робота:
Спеціалісти ГО «Спільно» мають сертифікацію у когнітивно – поведінковому психотерапевтичному підході СЕТА та спираються на протоколи допомоги університету Джонса Хопкінса щодо надання кризової допомоги постраждалим особам, зокрема з ознаками депресії, тривожних розладів, ознаками гострого стресу.
Також фахівці мають спеціалізацію у травмофокусованій психотерапії EMDR, яка має доказову базу психотерапії.
Серед фахівців є в наявності лікар психіатр-нарколог, тому психотерапевтичний процес може супроводжуватись медикаментозним лікуванням у співпраці з психотерапевтами.
При роботі з гострим стресом фахівці застосовують копінговий план та наповнення за КПТ протоколами.
Групова робота:
Навчання навичкам першої психологічної допомоги осіб допомагаючих професій (за протоколами Міжнародного медичного корпусу);
Використання підходу резіліанс у здійсненні психоедукаційних заходів (відповідно до методичних рекомендацій НаУКМА), навчання тренінгам стресостійкості, навчання подоланню гострого стресу;
Психосоціальні групи для дітей з елементами пісочної терапії за міжнародною програмою Expressive Sanwork (автор Єва Паттіс);
Психосоціальні корекційно-розвиткові групи за програмою «Безпечний простір» (Соловйова Вікторія, співавтор програми);
Групи підтримки для дорослих «Думати по іншому» щодо навчання копінгових стратегій (протокол університету Джонса Хопкінса).
Превенція суїциду, навчання гейткіперів;
Підхід резилієнс;
Профілактика вигорання;
Взаємодія з людьми, які переживають втрату;
Управління стресом та розвиток стресостійкості;
Елементи кризового консультування.
Формат надання послуг:
Індивідуальний формат:
Короткострокові психологічні інтервенції для клієнтів у гострому стресі (1 раз на тиждень до 5 сесій, онлайн та очний формат). Мета: зменшення тактичного стресу, попередження посттравматичного стресового розладу.
Для клієнтів з ознаками травматичного досвіду пропонуємо травмафокусовану психотерапію до 15 сесії у підході СЕТА та EMDR підході, за потребою з залученням нашого лікаря психіатра. (1 раз на тиждень в онлайн або в очному форматі). Мета: подолання посттравматичного стресового розладу, наслідків психологічного травмування.
Груповий формат:
Виїзди мобільних бригад на локації для проведення психоедукаційних тренінгів, навчання копінговим навичкам, проведення груп підтримки. Мета: розширення категорії отримувачів послуг, перенаправлення у разі необхідності, скринінг клієнтів, які потребують спеціалізованих послуг.
Проведення групових форм роботи на базі Центрів психосоціальної реабілітації.
Проведення програм реабілітації дітей віком від 4 до 12 років («Безпечний простір», Expressive Sandwork) на базі Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА (м. Київ). Мета: опрацювання травматичного досвіду, навчання дітей навичкам подолання гострого стресу.
Головним ресурсом ГО СПІЛЬНО є навчений, професійний персонал, а саме:
Психологи з травмофокусованим спрямуванням у роботі, консультанти та супервізори СЕТА, EMDR- терапевти;
Лікар психіатр-нарколог з можливістю назначати медичне лікування;
Психологи з психосоціальної підтримки - досвідчені тренери у підході резіліанс, тренери з кризового консультування, першої психологічної допомоги і т.д.
Адміністратор з досвідом проведення і організації тренінгів та групової роботи.